Kiedy masz ochotę się uszczypnąć…


Monika Górska | 1 grudnia 2016

Kiedy ostatnio zdarzyła Ci się taka sytuacja, że chciałeś się uszczypnąć, bo to, co się dzieje, jest zbyt piękne, żeby było prawdą? Mi się to zdarzyło w zeszłą sobotę, 26 listopada, w moje 52. urodziny. I – prawdę mówiąc – do dzisiaj trzyma…

Na naszą pierwszą konferencję storytellingu biznesowego MSSB przyjechała prawie cała grupa Platinum. Znaliśmy się dotąd tylko z Internetu – z naszych co miesięcznych coachingów i z naszej tajnej grupy na Facebooku. Mimo to mieliśmy wrażenie, że znamy się już bardzo dobrze – bo poznaliśmy swoje historie. Ale przecież nigdy nie wiesz, jak to będzie kiedy spotkasz się z kimś, kogo znasz tylko z Internetu, twarzą w twarz.

Czekaliśmy na tę konferencję „na żywo” z każdym miesiącem coraz bardziej. Nie wiem, jak u innych, ale u mnie ekscytacja, oczekiwania i nadzieja mieszała się z niepokojem i obawami, czy to poczucie więzi i wspólnoty nie pęknie przy naszym spotkaniu jak bańka mydlana.

Wyobraź sobie teraz prawie trzydziestkę twórczych, wrażliwych, mądrych, zaangażowanych, przedsiębiorczych osób, Polaków, od Gdańska, Warszawy po Wrocław, i Kazimierz nad Wisłą, Dublin i Wiesbaden, która w jednym miejscu, przez kilkanaście godzin w skupieniu słucha i pracuje nad swoimi biznesowymi opowieściami Dream GPS, nie narzeka, nie krytykuje, nie wstydzi się łez, wybucha co chwilę spontanicznym śmiechem, mówi o innych tylko dobrze, a o sobie… coraz lepiej. I na koniec robi Ci najpiękniejszą w życiu imprezę urodzinową – z filmowymi życzeniami, przebierankami, piosenką i worami wyjątkowych prezentów, jakby już Gwiazdka była.

No sam powiedz, czy to nie za piękne, żeby było prawdziwe?

Rzadko mi się to zdarza, ale tym razem aż mi z tego szczęścia zabrakło słów. To już może niech inni sami powiedzą:


Już teraz wiem, jaką częścią mowy jest szczęście.

 

PS

Nie codziennie jest tak, że inni sprawią, że poczujesz się jak w niebie. Na co dzień musisz zadbać o siebie sam. Wiem, że to może nie jest łatwe, ale warto. Mam nawet na to pewien sposób >> www.monikagorska.com/blog/czy-masz-to-na-twojej-liscie/

 

Podziel się tym wpisem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Jestem jak znaczek pocztowy. Trzymam się jednej rzeczy w drodze do celu. Ta jedna rzecz to opowieści. Mój cel: nauczyć przedsiębiorców tak opowiadać, żeby ich biznesy i życie stawały się jak najlepszą fabułą. Taką na Oscara. Od 26 lat jestem praktykiem storytellingu: zrobiłam setkę filmów nagradzanych na całym świecie i uczę sztuki opowiadania. Ostatnio w mojej Mistrzowskiej Szkole Storytellingu Biznesowego. Najbardziej lubię tę nutkę zaskoczenia, kiedy moi klienci piszą w mailach: "Monika, ten storytelling naprawdę działa!"


Dołącz do dyskusji: