To, co zapisane, zostaje


Monika Górska | 9 stycznia 2020

Wiesz już, na co ustawiasz swój kompas w tym ostatnim roku dekady?

Masz już Twoje przesłanie na 2020?

I widzisz wreszcie – czarno na białym – kim jesteś? 

To teraz, na kolejnej stronie w Twoim Dzienniku Pokładowym, zapisz TWOJE SUKCESY W 2019 ROKU

I te życiowe, i biznesowe. I znowu – nie ograniczaj się! – wypisz wszystko, co TY uważasz za swój sukces w minionym roku. Nie zapominając o finansach 🙂 

Podzielę się z Tobą tymi kilkoma najważniejszymi, za które jestem najbardziej wdzięczna!

SUKCESY W 2019 ROKU

1. Dożyłam do 2020, choć kilka razy po drodze myślałam, że to się nie uda. To był trudny rok. Pełen wyzwań, kilku porażek, a przede wszystkim – genialnych lekcji biznesowych.

2. Właśnie zakończyliśmy już piątą edycję Mistrzowskiej Szkoły Storytellingu Biznesowego. W tym roku powstało najwięcej opowieści, które sprzedają i rekordowa ilość opowieści marki. A na finał dwudniowa konferencją OPOWIADAJ I ZARABIAJ Live. Według uczestników to był: “moment przełomowy”, “eksplozja pozytywnej energii”, “prawdziwa petarda! Jakby się napić 10 podwójnych espresso”, “to coś więcej niż szkolenie ze storytellingu w biznesie. To szkolenie z życia.”

3. Z naszej storytellingowej wiedzy i narzędzi w publikacjach, kursach online i szkoleniach skorzystało blisko 15 tysięcy przedsiębiorców, pracowników i freelancerów. Jeśli jesteś wśród nich, to Ci z serca gratulujemy! Recenzje, które do nas docierają, są entuzjastyczne, zarówno co do treści, i – co mnie bardzo cieszy – również do formy kursów i materiałów. Często słyszymy, że są “najbardziej profesjonalne na rynku”. 

4. Mamy nową stronę https://fabrykaopowiesci.pl, gdzie poznasz cały zespół Fabryki Opowieści, dowiesz się, co dokładnie robimy i wybierzesz coś dla siebie. Słowem: “O storytellingu praktycznie wszystko”. 

5. W kwietniu wyszedł w PWN mój podręcznik robienia filmów: Visual Storytelling. Jak opowiadać językiem video. Pisałam go ponad 20 lat 🙂 A we wrześniu wydaliśmy mega przydatny e-book 28 błędów przed kamerą i patenty jak ich uniknąć.

6. Od czerwca mamy też wreszcie fabryczną platformę szkoleniową, na której znajdziesz wszystkie nasze kursy i podręczniki >> https://fabrykaopowiesci.pl/sklep/kursy-online/

7. Na nasz premierowy Krótki Kurs Filmowy zapisało się aż 2017 osób >> https://monikagorska.com/krotki-kurs-filmowy

Z drżeniem czekałam na pierwsze recenzje. I z ulgą je czytałam: 

“Świetnie przekładasz język profesjonalnego filmu na nasz codzienny alfabet, Basia.”

“Wydawało mi się, że o filmie wiem już wszystko, a jednak nazwanie i wskazówki jak zastosować elementy tego języka powoduje efekt WOW, Norbert.” 

“Nie tylko zachęciłaś, ale też dałaś narzędzia. Już w głowie układam scenariusz mojego filmu, Gosia.”

8. A we wrześniu ukoronowanie 18 miesięcy intensywnej pracy: pra-premiera naszego kursu online Akademia Video Storytellingu. Jako anonimowa perfekcjonistka na odwyku rzadko jestem z efektów naszej pracy zadowolona tak, jak teraz. To, oprócz MSSB, jest nasz najlepszy kurs. I nie są to tylko moje słowa:

Wojciech napisał: “Przekonałem się w ostatnim czasie, że wideo w biznesie to przyszłość, to są „twarde” cyfry. Myślałem, że to będzie kolejne nudne szkolenie, ale… to szkolenie dało mi do myślenia, jak wiele błędów przez te lata popełniałem, jak wiele mogę jeszcze poprawić. I już tworzę w myślach zarysy scenariuszy moich filmów biznesowych.”

Krystian: “Otwierasz drzwi, których już nie trzeba wyważać. Ten kurs przyda się nawet ludziom z naszej branży filmowej!” 

Zosia: “Planujemy z mężem robić serię kursów online i ta Akademia spadła nam z nieba!”

9. Wiosną spontanicznie pojechałam do Galilei na samotną wędrówkę szlakiem Jezusa  (Jesus Trail), od Góry Karmel, przez Nazaret, Kanę Galilejską, Górę Tabor i Górę Błogosławieństw po Kafarnaum. Nie planowałam pisać kolejnej książki, a jednak… po tylu cudach, których tam na własnej skórze (i podniebieniu) doświadczyłam, nie mogłam jej nie napisać. Odpuść i zaufaj jest już prawie w całości napisana, dzięki wsparciu wspaniałych Patronów. Zostały jeszcze tylko dwa rozdziały i redakcja. Z tym będzie jeszcze sporo pracy, więc czekam na pomyślne wiatry. 

10. Po ośmiu miesiącach wytężonej pracy w maju w USA mój syn Tymoteusz wraz ze swoją Odysejową ekipą został Mistrzem Świata w Kreatywności. A ja jestem taka dumna i szczęśliwa, że ich ciężka praca została doceniona i nagrodzona.

11. We wrześniu zapisałam się do chóru Cappella Musicae Antiquae Orientalis i już w listopadzie śpiewałam z nimi cztery koncerty w Paryżu.

12. Kilkanaście razy w ciągu całego roku przekonałam się, że cuda się zdarzają. I nie tylko w Galilei. Ten ostatni raz to było wejście z Tymkiem na wystawę Leonarda Da Vinci w Luwrze, na którą bilety były na ten rok już wyprzedane.

13. Od jesieni zaczęłam nagrywać serie video “Jak zrobić film” oraz program “Myślnik i kropka”, o którym myślałam i planowałam już od dwóch lat. Zobaczymy dokąd nas to zaprowadzi. 

14. Przez cały rok robilliśmy z pomocą mistrza upraszczania biznesów Michałem Balcerzakiem generalne porządki w Fabryce Opowieści, tak by naszą pasję, charyzmat i misję przełożyć na lepszą organizację, komunikację i strukturę firmy. Jeszcze jesteśmy w procesie, ale już widać efekty! 

15. A oprócz tego, jak co roku, szkoliłam, doradzałam, opowiadałam na konferencjach i udzielałam wywiadów. Wśród moich klientów i rozmówców byli w tym roku m.in.: Bridgestone, PFLEIDERER, Syngenta, Polska Misja Medyczna, PMI, Charmsy Biznesu, Trenferencja, Klub Kobiet Przedsiębiorczych, Stock Market, Institute of Theology w Cambridge. Z ciekawostek: Podcast Marka Jankowskiego Mała Wielka Firma, w którym opowiadam o storytellingu w praktyce wysłuchało i pobrało już ponad 25 tysięcy osób.16. Kiedy zakładałam Fabrykę Opowieści byłam biznesową dziewicą i o milionach mogłam tylko pomarzyć. Tymczasem na początku tego roku to marzenie stało się rzeczywistością. Storytelling i ciężka praca się po prostu opłaca 🙂

Dobrze wiem, że nasze fabryczne sukcesy w 2019 roku mają wiele matek i ojców! Dlatego jestem tak bardzo wdzięczna Bogu i wszystkim moim wspaniałym współpracownikom. Szczególnie nieocenionej Ani Sikorskiej, Alicji Stawowej, Magdzie Falkowskiej, Małgosi Sikorskiej, Karolinie Brzuchnalskiej, Michałowi Balcerzakowi, Krzysztofowi Goreckiemu i jego ekipie InMarketingu, Mateuszowi Jarusowi i jego ekipie Expansio, Filipowi Nintendelowi, Darkowi Puzyrkiewiczowi i Tymkowi Górskiemu. 

Dziękuję z serca wszystkim mistrzom słowa i po prostu dobrym ludziom, którzy tak życzliwie wspierali nasze działania, na czele z Joasia Ceplin, Zosia Chołody, Agata Dutkowska, Kasia Granops i ekipa Sprawnego Marketingu, Marta Krasnodębska, Wacława Wojtala, Agnieszka Wnuk, Paweł Tkaczyk, Rahim Blak, Marek Jankowski, Mariusz i Karolina Łodyga. 

Dziękuje również za wszystko dobre i piękne naszym wspaniałym Patronom, studentom, absolwentom, klientom, Tobie, jeśli mnie jeszcze czytasz 🙂 i… sobie.

Muszę Ci się jeszcze na koniec do czegoś przyznać… Zanim otworzyłam mój złoty notes, byłam przekonana, że w tym tak trudnym dla mnie roku, prawie nie było sukcesów. A tylko same porażki. 

Gdybym tego nie spisała, myślałabym tak pewnie do tej pory.

Teraz Twoja kolej. Wypisz wszystko to, co w zeszłym roku dało Ci powody do dumy i wdzięczności.

Bardzo możliwe, że od samego pisania poczujesz się lepiej! 

Bo wiesz, Verba volant, scripta manent… Zapisane słowa zwielokrotniają swoją MOC. 

Tej MOCY Ci bardzo życzę w nowym roku! 

Żeby Twoja lista sukcesów w Dzienniku Pokładowym na końcu tej pierwszej dekady XXI wieku była jak niekończąca się opowieść 🙂

I szczęścia, które nie jest stacją docelową, ale… sposobem podróżowania.

PS. 

A za tydzień podzielę się z Tobą 10 ważnymi lekcjami biznesowymi, których nauczyłam się z moich ubiegłorocznych porażek. Może dzięki temu Ty nie zrobisz tylu błędów co ja i Twój rok będzie lepszy?

Podziel się tym wpisem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Jestem jak znaczek pocztowy. Trzymam się jednej rzeczy w drodze do celu. Ta jedna rzecz to opowieści. Mój cel: nauczyć przedsiębiorców tak opowiadać, żeby ich biznesy i życie stawały się jak najlepszą fabułą. Taką na Oscara. Od 26 lat jestem praktykiem storytellingu: zrobiłam setkę filmów nagradzanych na całym świecie i uczę sztuki opowiadania. Ostatnio w mojej Mistrzowskiej Szkole Storytellingu Biznesowego. Najbardziej lubię tę nutkę zaskoczenia, kiedy moi klienci piszą w mailach: "Monika, ten storytelling naprawdę działa!"


Dołącz do dyskusji: