Wiesz, dlaczego Bóg stworzył babcię?


Monika Górska | 16 stycznia 2024

Wiesz, dlaczego Bóg stworzył babcię? Bo nie mógł być wszędzie 😊

Wyobraź sobie, że w wyjątkowym prezencie na Dzień Babci, już w tę niedzielę, zaprosisz ją w podróż z marzeń! I to w jej ulubionym fotelu.

Może czasem łapiesz ją na smutnym spojrzeniu:

– Ziemia Święta… tak bym chciała tam pojechać. Ale wiem, że już nie znajdę na to sił. No i nie ma z kim. Wszyscy wokół są tak zajęci. Czasem cały dzień mija, a ja z nikim nie zamieniłam ani słowa.

Pozwolisz mi zabrać Twoją Babcię szlakiem Jezusa po Galilei? I to właśnie teraz, kiedy tak trudno się tam wybrać?

Ruszymy razem na kartach książki Zaufaj i Puść. Po drodze odwiedzimy Nazaret, wejdziemy na Górę Tabor i Górę Błogosławieństw, i brzegiem Jeziora Galilejskiego dojdziemy aż do miasta Jezusa – Kafarnaum.

Pójdziemy tak, jak On prowadzi. Przez sploty pozornie nieznaczących okoliczności, niespodziewanych sytuacji i spotkań z ludźmi, którzy wskazują następny krok. Zaglądniemy też do Matki Teresy za czasów, gdy żyła w Kalkucie, i na plac św. Piotra, kiedy ustawiła się na nim najdłuższa kolejka w historii Europy, gdy zmarł Jan Paweł II.

Zaufaj i Pusc - II tom bestsellerowej trylogii Zaufania dr Moniki Górskiej

Jadwiga, której właśnie stuknęła osiemdziesiątka, ze łzami w oczach mówi, że czuła się jakby tam była, słyszała, jak szumi jezioro i dosłownie czuła zapach rozgrzanej ziemi.

Pójdziemy niespiesznie, szukając po drodze prawdziwej Obecności. Otwierając oczy i uszy tak, by jej nie przegapić. I by patrząc przez okno, nie skupiać się na brudnej szybie, ale zobaczyć niebo.

Towarzyszyć nam będą opowieści z życia wzięte o tym, jak czasem niewiele trzeba, żeby otrzymać tak wiele. Nie zamartwiać się tym, co jutro, i żyć pełnią dzisiaj.

Ja w czasie tej wędrówki odkryłam, żeby nigdy się nie poddawać, bo, nawet gdy wydaje Ci się, że świat się wali, Bóg jest zawsze przy Tobie. I nie ma zamiaru Cię opuścić. Jestem ciekawa, co odkryje Twoja Babcia? A może i Dziadek do nas dołączy?

Może sprezentujesz im oba tomy książki ZAUFAJ oraz ZAUFAJ I PUŚĆ? Jeśli mieszkają gdzieś daleko, to możemy im je wysłać prosto do domu, pięknie zapakowane.

Renia ostatnio napisała mi:

– Myślę, że ta książka zrobi wiele dobrego dla osób samotnych – mam, wdów, samotnych nie z wyboru, samotnych w małżeństwie.

Tutaj ją możesz zamówić

👇👇👇

W podziękowaniu za tyle Dobra! Bo Babcia i Dziadek trzymają nas za rączki przez chwilę, ale nasze serca przez całe życie ❤ ❤ ❤ No i bez nich nie byłoby… Ciebie!

A jak ma na imię Twoja Babcia i Dziadek i za co czujesz do nich wdzięczność?

#Zaufajipuść #KupJą #PrzeczytajJą #storytelling

Zaufaj i Pusc - II tom bestsellerowej trylogii Zaufania dr Moniki Górskiej
Podziel się tym wpisem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin


Dołącz do dyskusji: