Jak już nigdy nie być nudnym


Monika Górska | 5 listopada 2015

Be Your Best Story… Tutaj znajdziesz mój 8 vlog.

To wydanie specjalne 🙂 Tak naprawdę, to było moje pierwsze dzisiaj już można powiedzieć „historyczne” 🙂 nagranie, zaraz po zakończeniu konferencji Product Launch Formula w Phoenix. Na scenie za mną ciągle dużo się działo, było za ciemno, za głośno, a kolega, który trzymał po raz pierwszy w życiu kamerę już bardzo chciał iść na kolację. Stanęłam, nagrałam, i … poszliśmy na kolację.

Po powrocie do Polski niezastąpiony starszy czeladnik Fabryki Opowieści Tymek zmontował z przywiezionych przeze mnie ujęć krótką relację – zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie, które odbyło się wczoraj. Mówiłam o tym, jak już nigdy nie być nudnym, jak sprzedawać bez tego nieprzyjemnego ściskania w dołku, że musisz sprzedawać i jak w czasie jednej godziny zarobić wystarczająco, by zbudować klasę w kenijskiej szkole.Jeśli nie mogłeś być z nami wczoraj, poczekaj na polską wersję szkolenia, które planuję na początek przyszłego roku.

Dziękuję wszystkim, którzy z takim entuzjazmem wpierają mnie w moim 30-dniowym wyzwaniu! A najbardziej tym, którzy sami podjęli wyzwanie. Nie zachowujcie tego tylko dla siebie, ale dzielcie się nimi w komentarzach pod moimi kolejnymi „challengowymi” postami na YouTube. Może nie zmotywujemy do bycia swoją najlepszą wersją opowieści wszystkich ludzi, ale każdy z nas może pomóc w tym komuś, choć jednej osobie.

Tak jak inspirują nas do tego Jessica, Maria i Monika:

„Po Pani pierwszym video na YT pomyślałam sobie: Kurczę, życie jest storytellingiem!  Mimo że już tak wiele osiągnęłam, czasami nie wiem, gdzie się zatrzymać… Albo inaczej: jak nadążyć za samą sobą, jak sprostać tak wielu zadaniom, które ważą o mojej przyszłości… Ciągłe deadline’y, walka z czasem, nieustanne wybory: nie mam możliwości zrobienia kroku w tył…

Cieszę się, że Panią znalazłam- mam motywację, by się nie poddawać i aby w tym zawirowaniu nie zapomnieć o sobie- o swoich pasjach, o tym, co jeszcze chcę zrobić, a na co “teoretycznie” nie mam czasu. Pani praktyka pokazuje, że się da!”

Jessicaz Belgii

„I’ll try to learn English from your everyday vlogs, because my challenge
is to gain good level of communication. Despite the many obstacles – never put your dreams aside!”

Greetings from Katowice,
Monika

„Moje wyzwanie wydaje się banalne, ale odkładałam je na bok cztery lata, bo ciągle było coś ważniejszego (praca, praca, praca…). Segreguję właśnie i obrabiam zdjęcia rodzinne, ponieważ chcę je wywołać. Nawet nie spodziewałam się, że jedno, niby banalne wyzwanie, przyniesie ze sobą ogromną dawkę emocji: od śmiechu po łzy wzruszenia. Tysiące wspomnień i zatrzymanych chwil, które nagle powróciły i przypomniały mi co jest ważniejsze niż praca.”

Maria

Podziel się tym wpisem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Jestem jak znaczek pocztowy. Trzymam się jednej rzeczy w drodze do celu. Ta jedna rzecz to opowieści. Mój cel: nauczyć przedsiębiorców tak opowiadać, żeby ich biznesy i życie stawały się jak najlepszą fabułą. Taką na Oscara. Od 26 lat jestem praktykiem storytellingu: zrobiłam setkę filmów nagradzanych na całym świecie i uczę sztuki opowiadania. Ostatnio w mojej Mistrzowskiej Szkole Storytellingu Biznesowego. Najbardziej lubię tę nutkę zaskoczenia, kiedy moi klienci piszą w mailach: "Monika, ten storytelling naprawdę działa!"


Dołącz do dyskusji: