Czy już wiesz, że… 2016 będzie Twoim rokiem?


Monika Górska | 29 grudnia 2015

Wyobraź sobie, że UNESCO właśnie ogłosiło, że rok 2016 będzie TWOIM ROKIEM.

Jaka jest Twoja pierwsza myśl?
„No, nareszcie. W końcu mnie docenili?” Jak już trochę znam Ciebie – i siebie – to wątpię. Raczej pomyślałeś „Kto, ja? A kimże ja jestem?” „To przecież niemożliwe!” „Musieli mnie pomylić z kimś innym”.

A wiesz, to wcale nie jest takie nieprawdopodobne.

I w dodatku do tego, żeby 2016 był TWOIM ROKIEM, nie potrzebujesz żadnej międzynarodowej organizacji. Wystarczy Twoja decyzja.
Zrób mi przyjemność, a sobie wyświadcz ogromną przysługę i umieść ten cel na Twojej liście celów na 2016 rok. A potem codziennie wieczorem pytaj siebie „czy robiłem dziś wszystko, co w mojej mocy, by ten dzień 2016 roku był w pełni MOIM DNIEM?”

Co to znaczy? Jeśli spojrzysz na Twoje życie jak na opowieść, to zobaczysz, że podobnie jak pisarz czy reżyser, możesz także sam projektować Twoją życiową opowieść.

Pomoże Ci w tym e-book, który przygotowałam dla Ciebie w prezencie na przywitanie Nowego Roku. Jest to ukoronowanie naszego czterotygodniowego szkolenia, na który zapisało się już 550 osób. Ale nawet, jeśli nie ma Cię wśród nich, możesz od razu pobrać  wszystkie wszystkie cztery e-booki z narzędziami >>  www.monikagorska.com/prezent-dla-ciebie

puzzle (2)

Proces powstawania opowieści można zamknąć w siedmiu krokach. To jest dokładnie tych samych 7 kroków, które używają reżyserzy i scenarzyści, kiedy tworzą hollywoodzkie filmy, które zdobywają Oscary. To są te same kroki, z których korzystają pisarze, tworząc swoje najbardziej poczytne opowieści. I te same, których używają liderzy najsilniejszych marek.

Jestem bardzo szczęśliwa i dumna, że dzisiaj mogę się z Tobą podzielić czymś nad czym pracowałam przez ostatnie 22 lata kiedy najpierw jako reżyser zbierałam opowieści, potem dostawałam nagrody za te opowieści, a potem byłam jurorem, który przyznawał nagrody za opowieści. I czego owocami cieszę się dziś, kiedy odbieram telefony i maile, jak te przed świętami, od właścicieli firm, którzy mówią jak opowieści zmieniły ich życie i biznes.

Popatrz tylko co się dzieje, jeśli spojrzysz na siebie jako twórcę, a nie odtwórcę życiowej opowieści. W 2016 roku:

Możesz zmienić tło.
Możesz przestać obsadzać ciągle siebie w rolach drugoplanowych, albo w obsłudze planu.
Możesz wyznaczyć sobie ambitne cele i konsekwentnie do nich dążyć.
Napotkasz na swojej drodze niejednego przeciwnika. Sam sobie będziesz przeszkadzał. Masz to jak w banku. Ale jeśli wszystkie te przeszkody odpowiednio wykorzystasz, Twoja opowieść będzie prawdziwsza, głębsza, i przyniesie fascynujące zwroty akcji.
Do jakiej kulminacji zmierzasz w 2016? Jaka jest jedna, najważniejsza rzecz, którą chciałbyś osiągnąć na koniec tego roku?
Jaką planujesz dla siebie nagrodę, za to wszystko, co osiągnąłeś przez te dwanaście kolejnych miesięcy.

Wierzę, że kiedy zrozumiesz jak działają opowieści, zrozumiesz też jak toczy się Twoje życie i może wreszcie uda Ci się zrobić w nim trochę porządku. Ja też już zaczęłam wielkie odkurzanie.

Napisz Twoją opowieść już teraz, kiedy masz pod ręką 4 storytellingowe narzędzia, które pomogą Ci w jej stworzeniu, żebyś potem nie żałował, kiedy nie będzie już do nich dostępu. Postaraj się, by Twoja opowieść była gotowa już na 1 stycznia i zacznij z nią Nowy Rok.

Życzę Ci, by 2016 rok był Twoim rokiem, żeby to był rok, w którym będziesz dumny z Twojej opowieści. Żeby to był rok, kiedy będziesz prawdziwym bohaterem Twojej opowieści. Wierzę, że możesz to zrobić, możesz stać się najpiękniejszą, najlepszą opowieścią, jaką tylko możesz sobie wymarzyć!

Podziel się tym wpisem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin


Dołącz do dyskusji: