Ćwiczenie, które zmieniło moje życie


Monika Górska | 8 grudnia 2015

Dobrze znany mówca rozpoczął seminarium trzymając w ręku stuzłotowy banknot. Zapytał dwustu osób siedzących na sali:
– Kto chciałby dostać ten banknot?

Ludzie zaczęli podnosić ręce. Spiker powiedział:

– Mam zamiar dać ten banknot jednemu z was, ale najpierw pozwólcie że coś zrobię… – i zaczął miąć banknot. Pokazał zgnieciony banknot i zapytał:

– Kto w dalszym ciągu to chce?

Ręce znowu się podniosły…

– A gdybym zrobił to? – zapytał mówca…. i rzucił banknot na ziemię. Podeptał go butami i podniósł – był pomięty i brudny….

– A teraz kto chce te pieniądze?

Ręce podniosły się po raz trzeci…

– Moi przyjaciele, odebraliście bardzo cenną lekcję. Nie ma znaczenia co zrobiłem z tym banknotem, ciągle chcieliście go dostać, ponieważ nie zmniejszyłem jego wartości. Tek brudny kawałek zmiętego papieru wciąż jest wart 100 zł!!!

Nieraz w życiu jesteś powalony na ziemię, zmięty i obrzucany błotem na skutek decyzji, które kiedyś podjąłeś i okoliczności, które Ci stanęły na drodze. Nieraz czujesz, że stajesz się przez to mniej wartościowy. Tak czujesz, ale Twoja prawdziwa wartość się nie zmienia.

Nigdy nie stracisz swojej wartości: brudny czy czysty, zmięty czy w dobrej formie, jesteś ciągle bezcenny dla tych, którzy Cię kochają. A czujesz się bezcenny dla siebie?

Chcę Ci w tym pomóc. I dlatego przygotowałam dla Ciebie prezent. Bo mi na Tobie zależy – jesteś częścią czegoś wielkiego, naszej storytellingowej braci. Jestem bardzo szczęśliwa, że już ponad 2500 osób pobrało darmowego e-booka. Dwa tysiące osób, które zacznie pokazywać światu jaka jest ich prawdziwa wartość. I będą sprzedawać bez sprzedawania.

Bezpłatny e-book jak pozyskiwać klientów - storytelling biznesowy

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to przyjmij mój prezent i pobierz teraz. To książka, która pozwoli Ci odkryć Twoją wartość. To pierwszy krok, do tego, żeby Cię wysłuchali i to wysłuchali Cię aż do końca. Nie wiem jak ty, ale ja mam z tym czasami problem. Mimo że jestem wykładowcą, trenerem, mówcą, to kiedy mówię, gdzieś z tyłu głowy, pojawia się myśl „Czy oni mnie słuchają? Czy za chwilę wyciągnął komórkę i będą sprawdzać smsy”. Odkryłam, że jeśli najpierw zbudujesz z Twoim klientem więź, nie musisz się tego obwiać.

To też sposób, który pozwoli Ci poradzić sobie z niezręczną ciszą, kiedy pada pytanie „Dlaczego tak drogo?” Bo to pytanie po prostu się nie pojawi.

 

PS 1
I jeszcze jedna dobra wiadomość. Możesz podzielić się tym wyjątkowym prezentem także z Twoimi znajomymi i przyjaciółmi. Wyobraź sobie, jak zmieni się nasz świat, jeśli wszyscy zaczniemy stosować system SBS…  Po prostu wyślij im ten link: monikagorska.com/jak-zwiekszyc-sprzedaz

Podziel się tym wpisem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Jestem jak znaczek pocztowy. Trzymam się jednej rzeczy w drodze do celu. Ta jedna rzecz to opowieści. Mój cel: nauczyć przedsiębiorców tak opowiadać, żeby ich biznesy i życie stawały się jak najlepszą fabułą. Taką na Oscara. Od 26 lat jestem praktykiem storytellingu: zrobiłam setkę filmów nagradzanych na całym świecie i uczę sztuki opowiadania. Ostatnio w mojej Mistrzowskiej Szkole Storytellingu Biznesowego. Najbardziej lubię tę nutkę zaskoczenia, kiedy moi klienci piszą w mailach: "Monika, ten storytelling naprawdę działa!"


Dołącz do dyskusji: