Chcesz być Znawcą Pierścienia?


Monika Górska | 11 grudnia 2020

– Pani Moniko, to jest bardzo ciekawa i ważna opowieść – napisał po moim ostatnim liście mój klient, Stanisław Szultka z Tytaxa.

– Ja patrzę na tę opowieść z pozycji marketingowej. I pod tym kątem oceny mój odbiór tej opowieści jest taki, że prawdziwą wartość usługi lub produktu, są w stanie ocenić generalnie znawcy.

Zaraz do tego jeszcze wrócę.

Można też popatrzeć na opowieść o pierścieniu, jak to robi moja niezwykła siostra Weronika.

Nie znam drugiej osoby, która, tak jak ona wiernie potrafi pomagać innym.

Mimo, że sama wychowuje i, dzień w dzień, walczy o zdrowie swojego syna Piotrusia. Po bohatersku starając się, żeby nie ucierpiał na tym jej drugi syn Maciuś.

Pamiętam, jak około roku temu włączyła się w zbiórkę robiąc akcję “Zrezygnuj ze snacka, dla dzieciaka”. W efekcie uzbierali na leczenie Alexa 9 milionów złotych. To była największa zbiórka w historii Siepomaga.

To spojrzenie na dziecko, jak na cenny pierścień będzIe bliskie też tym, którzy wychowują dzieci z jakąś niepełnosprawnością.

Albo po prostu sami – jak ja często – czują się niepełnosprawni… kiedy próbują się dogadać ze swoimi dziećmi 🙂

Dla jednych i drugich Weronika przygotowała coś wyjątkowego.

Bezpłatne Pogotowie empatyczne dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością.
Opis i link do spotkania znajdziesz tutaj: https://docs.google.com/document/d/1skerbaDP6un5l1ZLUANulw26-ERD29vf_GAoCY5nRB4/edit?usp=sharing
Jak dogadać się z naszymi dziećmi? Wykład interaktywny online z minimediacji w oparciu o NVC (Porozumienie bez Przemocy).

Po szczegóły idź tu: https://docs.google.com/document/d/12JK7cpTpC0I4OTB7r8i0dvr-Jse0EmyGLprzhlOu56M/edit?usp=sharing

W obu udział jest bezpłatny, za to będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz do kapelusza na rehabilitację chorego synka mojej siostry, która poprowadzi zarówno ten wykład jak i spotkanie pogotowia empatycznego.

Jak znam moją siostrę to będą to bardzo wartościowe i praktyczne spotkania.

Bardzo bym też chciała, żeby Weronika poczuła, że nie jest z tym wszystkim sama. Że inni także troszczą się o nią, tak jak ona o nich, zapominając często o sobie.

Że dobro wraca.

Myślę, że bardzo tego potrzebuje!

Namiary w linkach.

A my wracamy do Znawców Pierścienia, o których pisał Pan Stanisław.

“Problem z ofertą większości usług i produktów jest taki, że oferujący nie daje potencjalnemu klientowi nawet jeżeli jest on znawcą, wystarczającej ilości wartościowych informacji dla dokonania oceny. Albo daje informacje fałszywe lub trudne do oceny.

Ja jestem fanem przekazywania informacji przez VIDEO, ale wiem że to jest trudne, aby zrobić dobry, konkurencyjny materiał video. A szczególnie wtedy, kiedy musisz się mierzyć na rynku globalnym z globalną konkurencją. A jeszcze trudniejsze, jeżeli masz produkt premium.

W Polsce, ale także na świecie pokutuje jeszcze schemat działania, że sprzedaż można zwiększyć obniżając cenę towaru. I dlatego mało kto zwiększa sprzedaż, podnosząc cenę towaru. A można uzyskać wyższą cenę i nawet zwiększyć sprzedaż, jeżeli opis naszego produktu, jest zrobiony na poziomie do oceny przez znawcę.

I wtedy kiedy ten opis jest bardzo dobry, to do oceny produktu nie potrzeba nawet znawcy, bo sam opis edukuje potencjalnego klienta do znawcy. A najlepiej w większości sytuacji zrobić to za pomocą video.”

A jakie emocje i skojarzenia wywołała w Tobie ta opowieść?

Podziel się tym wpisem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Jestem jak znaczek pocztowy. Trzymam się jednej rzeczy w drodze do celu. Ta jedna rzecz to opowieści. Mój cel: nauczyć przedsiębiorców tak opowiadać, żeby ich biznesy i życie stawały się jak najlepszą fabułą. Taką na Oscara. Od 26 lat jestem praktykiem storytellingu: zrobiłam setkę filmów nagradzanych na całym świecie i uczę sztuki opowiadania. Ostatnio w mojej Mistrzowskiej Szkole Storytellingu Biznesowego. Najbardziej lubię tę nutkę zaskoczenia, kiedy moi klienci piszą w mailach: "Monika, ten storytelling naprawdę działa!"


Dołącz do dyskusji: