10 lekcji biznesowych na Twój 2020


Monika Górska | 16 stycznia 2020

Każdy rok ma swoje dobre strony. Wystarczy przekartkować te złe. 

Właśnie przekartkować.

Na tyle długo, żeby dostrzec porażki, klapy, gorzkie pigułki 2019 roku. Te życiowe, biznesowe i storytellingowe. Te spektakularne i te ciche, które zatruwały Ci wakacje, budziły o trzeciej nad ranem, wracały jak refren piosenki, której nie daje się zapomnieć.

Na tyle krótko, żeby się do nich nie przywiązywać. Nie zatonąć w fali rozpamiętywania i zniechęcenia “że ja znowu”, “że jestem do niczego”, “że dlaczego ja nie potrafię”.

Porażki i przeszkody to po prostu schody. 

Możesz wybrać, czy zaprowadzą Cię w dół czy… w górę.

A, że czytasz słowa Górskiej, to nie masz chyba wątpliwości w którą stronę pójdziemy 🙂

Nie wypisuj jednak teraz wszystkich Twoich porażek 2019. 

Słowa mają moc. A to, co zapisane zwielokrotnia tę moc. Skupimy się więc teraz na czymś innym.

To wszystko, co boli, możesz wykorzystać teraz jako szczepionkę na przeciwności. 

Pamiętasz? Mocny przeciwnik wzmacnia bohatera. 

Jak mawiają rolnicy, g*** jest świetnym nawozem. Trochę pośmierdzi i przestanie. A jakie da plony! Tylko na tym coś zasiej!

Dlatego kolejne strony Twojego Noworocznego Dziennika Pokładowego, są zarezerwowane na Twoje biznesowe lekcje na 2020. I jeśli chcesz życiowe. Dorzuć do nich jeszcze storytellingowe i z Twojego 2020 zrobisz prawdziwą petardę! Napiszę Ci o tym więcej za chwilę.

Na początek 10 moich lekcji biznesowych, z gorzkich pigułek, które przełknęłam w zeszłym roku w Fabryce Opowieści.

Zawsze to przyjemniej uczyć się na cudzych błędach, nie? A i mi będzie przyjemniej. Że te wszystkie zmarnowane, a i czasem przepłakane, godziny i dni nie pójdą na marne.

Lekcja 1

Uwierz w swój głos. W komunikacji biznesowej mów i pisz po Twojemu.  

Lekcja 2

Z biznesem jest jak z miłością. Chemia bardzo pomaga.

Lekcja 3

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Zawczasu zadbaj o poduszkę finansową. I pogódź się, że czasem będziesz spać na płaskim.

Lekcja 4

Ludzie są sobą a nie Tobą. Odważ się prosić i przyjmij, że czasem odpowiedzą “Nie”.

Lekcja 5

Klient jest jak prognoza pogody – nigdy do końca nie wiesz, jak będzie naprawdę. Więc nie martw się i nie wściekaj. Taki mamy klimat. Zawsze możesz zabrać parasol.

Lekcja 6

Kiedy ktoś Cię niesprawiedliwie oskarża, możesz nadstawić drugi policzek. Albo mu pomóc zobaczyć tę sytuację w prawdzie. W imię partnerstwa, nie walki.

Lekcja 7

Nie graj w cudze gry.

Lekcja 8

Co Cię nie dobije, to Cię wzmocni. Nie pozwalaj się dobić. Ani siebie nie dobijaj. Idź dalej.

Lekcja 9

To, co jest – jest. To, co myślisz, że jest – niekoniecznie jest.

Lekcja 10

Dwa magiczne słowa, które stwarzają rzeczywistość, pod warunkiem, że weźmiesz je na serio i zakaszesz rękawy: DO ROBOTY!

A jakie są Twoje lekcje na ten 2020? 

Otwórz Twój piękny notes i… DO ROBOTY 😊

Na koniec obiecane lekcje storytellingowe i nasze wspólne plany na 2020.

Opowiem Ci o tym już za tydzień, tym razem “na żywo” – na bezpłatnym webinarze, w środę, 22.01.20 o godz. 20:00.  

Za nami już pięć edycji Mistrzowskiej Szkoły Storytellingu Biznesowego. Przeczytałam i przeanalizowałam setki opowieści naszych studentów i zrozumiałam, w czym tkwi największa trudność i jakie błędy najczęściej się robi w opowieściach biznesowych.

Chcę się teraz podzielić się z Tobą 7 kluczowymi lekcjami, które radykalnie zmienią Twój sposób opowiadania o Twoim biznesie w 2020 roku.

Pod warunkiem, że będziesz je stosować.

Pokażę Ci konkretne przykłady opowieści “przed” i “po” liftingu. Zobaczysz, jak czasem niewiele potrzeba, żeby przeciętna opowieść nabrała wiatru w żagle.

Podzielę się też z Tobą moimi sprawdzonymi sposobami testowania, czy Twoja opowieść się przyjmie i co w niej konkretnie zmienić, żeby osiągnęła taki efekt, jaki chcesz.

I zdradzę Ci absolutną nowinę dotyczącą tegorocznej edycji MSSB. Pewno się zdziwisz.

Spotkamy się jak zawsze za pośrednictwem naszej platformy zoom, do której link podam Ci w przyszłym tygodniu. A kto się nie zmieści, to zapraszam na live na naszym fabrycznym fanpagu.

A teraz już…

Przejdź do historii i zrób z Twojego 2020 najlepszy rok, jaki tylko możesz sobie wymarzyć!

Podziel się tym wpisem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Jestem jak znaczek pocztowy. Trzymam się jednej rzeczy w drodze do celu. Ta jedna rzecz to opowieści. Mój cel: nauczyć przedsiębiorców tak opowiadać, żeby ich biznesy i życie stawały się jak najlepszą fabułą. Taką na Oscara. Od 26 lat jestem praktykiem storytellingu: zrobiłam setkę filmów nagradzanych na całym świecie i uczę sztuki opowiadania. Ostatnio w mojej Mistrzowskiej Szkole Storytellingu Biznesowego. Najbardziej lubię tę nutkę zaskoczenia, kiedy moi klienci piszą w mailach: "Monika, ten storytelling naprawdę działa!"


Dołącz do dyskusji: