Dziękuję Ci


Monika Górska | 26 listopada 2019

Wiesz, co jest tak delikatne, że przerywa się, nawet kiedy się mówi?

To właśnie zrobię teraz.

Przerwę… ciszę!

Bo dzisiaj jest wielki dzień i, jeśli zaraz Ci nie powiem nad czym od kilku ładnych miesięcy pracujemy, to się chyba uduszę.

Dzisiaj odpalamy naszą nową stronę internetową: fabrykaopowiesci.pl

Czujemy się z Anią, Michałem i z ekipą InMarketingu jak Jerzy Górski tuż przed metą podwójnego Ironmana. Przeszczęśliwi, zmęczeni i pełni nadziei. I bardzo potrzebujemy Twojego dopingu.

To jest na razie wersja beta – a Ty jesteś jedną z pierwszych osób, która ją zobaczy. Zajrzyj więc do nas koniecznie, i daj znać, czy wszystko gra? Jak Ci się podoba? I co warto by zmienić?

Będzie też tam na Ciebie czekać miła niespodzianka.

Bo dzisiaj są też moje całkiem okrągłe urodziny. A dla mnie czas urodzin, to czas, w którym przede wszystkim dziękuję Bogu i bliskim mi ludziom, za ten miniony rok… Jeden z najpiękniejszych, ale i najtrudniejszych. Kilka razy już byłam pod ścianą… na szczęście, kiedy już myślałam, że to koniec, zawsze znalazła się jakaś drabina…

Dzisiaj od rana dziękuję za piękne, spełnione, sensowne i twórcze życie.

I dziękuję Tobie, że jesteś jego ważną częścią. Że tutaj jesteś. Że rozmawiamy ze sobą. Czasem w mailach, na warsztatach, a czasem – pomiędzy słowami. Spotykamy się w opowieściach.

Czy też masz takie wrażenie, że nadajemy na tych samych falach?

Że nawet, jeśli nie we wszystkim się zgadzamy, to mamy podobne wartości?

Że nasze storytellingowe wtorki zmieniają nasz dzień, a czasem i cały tydzień, na lepszy?

Chcę się Tobie za to wszystko jakoś odwdzięczyć. Nie tylko słowami.

Jeszcze nigdy tego nie robiłam i, prawdę mówiąc, nie sądzę, żebym to jeszcze kiedyś powtórzyła. Na pewno nie na taką skalę.

Od teraz do piątku 29 listopada, do północy, możesz kupić w naszym nowym fabrycznym sklepie wszystkie, dostępne teraz w sprzedaży, kursy online, za pół ceny!

A dokładnie, z okrągłą, urodzinową zniżką: 55%.

Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę KURSY ONLINE i wybierzesz ten, który Cię interesuje, a w sklepowym koszyku wpiszesz urodzinowy rabat: STO LAT.

I koniecznie napisz mi co myślisz, o naszej nowej stronie. A może do tego dołączysz jeszcze jakieś dobre życzenie…? To będzie dla mnie piękny prezent 🙂

Przez ostatnie trzy tygodnie dzieliłam się Tobą kawałkami mojego życia, utrwalonymi na kartkach książki Spełnij marzenie, marzenie spełni Ciebie. 12 lekcji życia od Wielkiego Kanionu.

Dzisiaj jeszcze ostatni rozdział książki.

Masz jeszcze ochotę?

Jesteśmy już koło Aspen I tylko słyszę, jak nasz przewodnik mówi:

– Mam nadzieję, że zdążymy. Mam nadzieję, że zdążymy.

Stajemy na poboczu. Przed nami rozległe pole. Jedno samotne drzewo w tyle, po lewej stronie. A przede mną wielki, czerwony znak Stop. Jakby sama droga Ci mówiła:

– Na chwilę się zatrzymaj. Po prostu na chwilę się zatrzymaj i zobacz, co dla Ciebie tu mam.

I nagle, przed naszymi oczami rozgrywa się spektakl, którego nigdy w życiu nie zapomnę.

Całe niebo zaczyna się czerwienić, różowić, złocić, purpurowieć… te warstwy, te kształty, te smugi i cienie… W którą stronę się nie oglądasz, jest trochę inaczej, ale z każdej – Boskie arcydzieło.

Na koniec mojej podróży zobaczyłam to, czego nie udało mi się przez własną głupotę zobaczyć wczoraj. Poczułam, jakby Wielki Kanion przesłał mi swoje pożegnanie.

Mam pół wieku. Znalazłam siebie na nowo. Naprawdę zaczynam nowe życie. Ale nie tak, że przekreślam wszystko, co było. Wiem, że wszystko to, co było wcześniej – doprowadziło mnie tutaj.

Ty też masz swoją drogę i swój Wielki Kanion. Co jest Twoim? Nie Twojej mamy, nie partnera, nie Twoich dzieci nawet, ale Twoim własnym Wielkim Kanionem?

Idź za tym. Idź za swoim marzeniem. Wierzę, że kiedy spełnisz to Twoje Wielkie Marzenie, ono spełni Ciebie.

A spełniając siebie, pokonując przeciwników i wspinając się na kłody, które rzuca Ci pod nogi los, stajesz się bohaterem.

Prawdziwym bohaterem opowieści, którą jesteś.

I tego bardzo Ci życzę na swoje urodziny!

Podziel się tym wpisem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Jestem jak znaczek pocztowy. Trzymam się jednej rzeczy w drodze do celu. Ta jedna rzecz to opowieści. Mój cel: nauczyć przedsiębiorców tak opowiadać, żeby ich biznesy i życie stawały się jak najlepszą fabułą. Taką na Oscara. Od 26 lat jestem praktykiem storytellingu: zrobiłam setkę filmów nagradzanych na całym świecie i uczę sztuki opowiadania. Ostatnio w mojej Mistrzowskiej Szkole Storytellingu Biznesowego. Najbardziej lubię tę nutkę zaskoczenia, kiedy moi klienci piszą w mailach: "Monika, ten storytelling naprawdę działa!"


Dołącz do dyskusji: