NADCHODZI TSUNAMI WIDEO. PRZYGOTUJ SIĘ!

Master Class z dr Moniką Górską

Zostań Wielkim Mistrzem opowiadania obrazem


ONLINE Szkolenie tworzenia poruszających opowieści wideo
Zapisy ruszają za:

-
Days
-
Hours
-
Minutes
-
Seconds

Do tej pory uczyłam tego na wyższych uczelniach w Polsce i za granicą, a po raz pierwszy otwieram tę możliwość dla szerokiej publiczności. Powód? Nadchodzące tsunami wideo otwiera zupełnie nowe możliwości docierania do ogromnych rzesz ludzi. Jest to jednocześnie największym zagrożeniem… 

Studenci zaczynali moje zajęcia z video storytellingu z zerową wiedzą o filmie. Nie wiedzieli często nawet, jak się włącza kamerę. A po zaledwie 24 godzinach zajęć robili poruszające opowieści video. Część zwyciężała w konkursach filmowych, otrzymując główne nagrody. Co powiesz na to, żeby nauczyć się opowiadać nie tylko słowem, ale także obrazem, dźwiękiem, montażem i ciszą? A potem zrealizować Twoją własną opowieść wideo, która poruszy ludzi tak, żeby chcieli się zaangażować w Twój projekt, który, kto wie, może nawet zostanie viralem i dotrze do milionów widzów?  

JEDYNA TAKA OKAZJA

Wyjawię Ci moje know how, które zdobyłam przez 27 lat pracy dla różnych telewizji, w Polsce i za granicą.  

Pokażę moje sprawdzone sposoby tworzenia mistrzowskich filmów – wypróbowane na mnie, setkach moich studentów i milionach moich widzów w telewizjach Polski i świata. Dzięki nim Twoje wideo poruszy mnóstwo ludzi.  

Dlaczego musisz zostać Wielkim Mistrzem opowiadania obrazem?

Są dwa powody. Pierwszy jest taki, że stawiam bardzo wysoko poprzeczkę - przede wszystkim sobie. Nie znoszę bylejakości, więc moje szkolenie będzie na najwyższym poziomie. Prawdopodobnie jestem jedyną osobą w Polsce, która ma kompetencje i doświadczenie do przeprowadzenia tego szkolenia. Owszem, są osoby, które robią genialne filmy, ale często mają problem z przekazaniem tej wiedzy. Często taki, że nie chcą nikomu ujawniać sekretów swojego warsztatu… Są oczywiście świetni trenerzy w Polsce, wręcz wybitni, popularni i bardzo lubiani. Ale o ile wiem, żaden z nich nie ma 27 lat doświadczenia w dziedzinie "robienia" poruszających filmów, a nie tylko opowiadania, jak je robić. Ja łączę doświadczenie z umiejętnością przekazywania wiedzy. I mam zamiar pokazać swoje największe sekrety i patenty, dokładnie tłumacząc wszystkie niuanse, które decydują o powodzeniu filmu.

BĘDZIESZ TEGO BARDZO POTRZEBOWAĆ

A teraz drugi powód, dla którego musisz zostać Wielkim Mistrzem opowiadania obrazem.  

Według prognoz Cisco w 2021 roku 82% treści w Internecie będzie dostępna w formie video.  

Co to oznacza?  

Że czeka nas tsunami wideo.  

Zaleją nas ogromne fale materiałów wideo. Każdy będzie to robił, nawet kioski warzywne! Nie da się od tego uciec. Nawet w lodówce będzie wideo, zobaczysz, to będzie szał. A to oznacza, że w tym zalewie filmików będzie bardzo trudno się wyróżnić i przebić do odbiorców.  

Dlatego tak ważne jest, by nauczyć się robić takie materiały wideo, które nie dość, że wyróżnią się na tle innych, to jeszcze będą silnie poruszały oglądających.  

Widzisz, nic tak nie działa na emocje, jak dobrze zrobiony film, nawet trzyminutowy. A to emocje są siłą napędową ludzkości. Możesz wydać tysiące na materiały marketingowe i budowanie wizerunku, a i tak raczej nie uda Ci się osiągnąć tego, co może zrobić jeden, krótki film. 

Masz mało czasu

Zostało jeszcze trochę czasu, by nabrać doświadczenia w tworzeniu takich filmów. Dlatego warto zacząć już teraz, by w momencie, gdy nadejdzie tsunami wideo nie dać się zatopić tej fali, lecz lekko surfować na jej szczycie! To jest drugi powód, dla którego potrzebujesz tej wiedzy. Musisz zostać Wielkim Mistrzem opowiadania obrazem, by Twoje materiały nie utonęły w morzu tandety. Tak, dobrze widzisz, "Wielkim Mistrzem", bo "byle filmy" potrafi zrobić każdy, kto ma smartfona. I dlatego potrzebujesz tego TERAZ! Bo chociaż ja od razu dam Ci mistrzowskie porady, to wiem, że będziesz potrzebować czasu, by nabrać doświadczenia w ich stosowaniu. Teraz jest ten czas, jeśli przegapisz właściwy moment, potem będzie za późno. Ta fala już się zbliża, nie pozwól się zaskoczyć! Być może przeraża Cię tytuł „Wielkiego Mistrza”? „Kto, ja…? Boję się wystąpień przed kamerą, gdy widzę siebie na filmie mam ochotę zapaść się pod ziemię, nie mam nic ciekawego do pokazania i powiedzenia, a w ogóle, to do tego potrzeba ogromnej wiedzy technicznej oraz drogiego sprzętu, więc, to chyba nie dla mnie?” Mam dla Ciebie dwie wiadomości – dobrą i złą. Dobra jest taka, że nie potrzebujesz drogiego sprzętu, tylko umiejętności planowania scen i montażu, a tego szybko Cię nauczę. Zła wiadomość jest taka, że... 

TO NIE JEST SZKOLENIE DLA KAŻDEGO

Chociaż każdy, kto będzie chciał zaistnieć w Internecie będzie się mierzył z tsunami wideo, to spieszę wyjaśnić, że moje szkolenie przeznaczone jest dla wąskiej grupy osób. Nie, nie chodzi o to, że musisz być gwiazdą Hollywood z uśmiechem bielszym niż śnieg na Antarktydzie, figurą modelki lub kulturysty i głosem, który czaruje od pierwszego zdania. To wszystko załatwi ustawienie kamery, światło i montaż, to one kreują gwiazdy. Więcej – wcale nie musisz występować przed kamerą, żeby Twoja opowieść podbijała serca Internautów. Chodzi o to, że nie nauczę Cię tworzyć reklam ani typowych filmów promocyjnych. To, czego uczę, to autentyczny storytelling w formie poruszających filmów. Dlaczego o tym mówię? Bo moje szkolenie kieruję do osób, które czują, że mają misję do spełnienia i są mocno przywiązane do swoich wartości. Chociaż takie filmy potrafią niesamowicie zwiększać sprzedaż, to pieniądze są tylko skutkiem, a nie celem samym w sobie. Idealny uczestnik mojego szkolenia to osoba, która swoją działalnością chce choć trochę zmienić świat na lepsze. Jasne, większość z nas robi to komercyjnie, z tego żyjemy, ale nasz biznes ma większy sens, prawda? To dla mnie bardzo ważne, by moje gromadzone przez lata sekrety tworzenia wybitnych filmów trafiły do rąk właściwych osób.  

CO WIĘC CI TO DA?

Teraz, gdy już wiesz, że bez umiejętności tworzenia świetnych materiałów wideo masz marne szanse na przebicie się przez tsunami wideo, jakie zbliża się do brzegów Internetu, możesz się zastanawiać, co Ci da ta dwudniowa Master Class ze specjalistką od tworzenia poruszających filmów? Nauczę Cię, jak zrobić mistrzowską opowieść w formie wideo. Taką, która:

1. Wzbudza zainteresowanie 

Pomyśl o gali Oskarowej, albo dużej premierze filmowej, to wzbudza zainteresowanie, prawda? Zanim rzucisz we mnie widelcem, bo przecież nie jesteś ani znanym reżyserem ani gwiazdą Hollywood, to weź pod uwagę prosty fakt, że każdy kiedyś zaczynał! A ja po 27 latach doświadczeń mogę Ci pomóc dobrze zacząć, reszta należy do Ciebie!  

2. Porusza emocje i nie pozostawia widza obojętnym 

Filmy są różne, ale w sumie dzielą się tylko na dwie proste kategorie: poruszające i te obojętne emocjonalnie, prawda? Nawet 30-sekundowy filmik może pobudzić do refleksji lub konkretnego działania. I Ty możesz taki stworzyć, znając wszystkie potrzebne zasady, od scenariusza, przez prowadzenie kamery po montaż, który nadaje filmom ostateczny szlif.  

3. Angażuje do działania 

Film ma siłę. Na przykład Top Gun z 1986 roku sprawił, że ludzie masowo zaczęli kupować okulary słoneczne, które nosił główny bohater. Jeśli prosty „product placement” sprawia takie cuda, to co się dzieje, gdy poruszasz emocje swoją historią, opowiadając o czymś ważnym? Powiem Ci, co. Twoje wideo jest w stanie przekonać do każdego pomysłu lub idei, prostym filmowym językiem, którego gramatykę wyjaśnię Ci na moim szkoleniu.  

4. Ma potencjał viralowy 

Ile razy zdarzyło Ci się oglądać wideo, które udostępnił Ci ktoś znajomy? Nagle oglądasz film, ekscytujesz się nim i podajesz dalej! Tak działa viral. Okazuje się, że najchętniej udostępniane filmy mają pewne wspólne cechy, które jesteś w stanie wpleść w Twojego wideo. Z prostej opowieści możesz zrobić coś, co bez Twojego udziału opanuje Sieć. Nie obiecuję, że na 100% zrobisz taki film, bo to ostatecznie zależy tylko od Ciebie – jak uda Ci się poruszyć Twoich widzów. Od strony warsztatowej dam Ci jednak wszystko, czego do tego potrzebujesz. Jeśli więc chcesz wejść na mistrzowski poziom storytellingu filmowego i wywierać potężny wpływ na widzów - tego właśnie Cię nauczę. Taki film będzie mógł poruszyć nie tylko Twoją branżę, ale świat.

PLAN SZKOLENIA

CZAS: 21-22 września 2018 r. MIEJSCE: Poznań, Scena Robocza, ul. Grunwaldzka 22

AKT I KTO OPOWIE LEPSZĄ HISTORIĘ, WYGRYWA

Zaczniemy od podstaw. Ponieważ kluczem do sukcesu jest struktura opowieści, dowiesz się, jak zastosować Narracyjne Puzzle z dodatkiem Sekretnego Sosu.  

Czyli, jak od zera zbudować opowieść, by trzymała widza w napięciu od początku do samego końca i angażowała do działania.  

Akt I Zaczniemy od wprowadzenia i wykładu, w trakcie czeka Cię ćwiczenie i zadanie. Chcę Cię przy okazji uprzedzić, że czekają na Ciebie niespodzianki i nietypowe wyzwania – tak, jak w dobrym filmie, więc spodziewaj się zwrotów akcji i emocjonujących zdarzeń. 

AKT II PRZEZ OCZY DO SERCA

Nauczę Cię abecadła i gramatyki języka filmowego - dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz na temat ruchu i pozycji kamery, kompozycji, oświetlenia, a przede wszystkim myślenia obrazem. Poznasz filmowe sekrety budowania głębi, dramatyzmu i nastroju. Jak budować plany filmowe oraz jaki wywierają wpływ na oglądającego, nadając znaczenie Twojej opowieści. A także jak operować kamerą, by wzmocnić opowieść, praktyczne porady na co trzeba uważać i czego unikać przy ruchach kamery. Dowiesz się, jak się ustawić, by nakręcić perfekcyjną panoramę, jak sprawić, by zamiast jednego ujęcia mieć 6, co Ci bardzo ułatwi późniejszy montaż filmu. Poznasz "cichą" metodę potęgowania emocji widza za pomocą pauzy. Być może po tym akcie odkryjesz, że występowanie przed kamerą nie tylko nie zabija, ale jeszcze może być ekscytujące i przyjemne? Tak się dzieje, gdy wiesz, jak ustawić kamerę, by zaprezentować swoją osobę w najbardziej korzystny sposób.  

AKT III FABRYKA EMOCJI

Tu poznasz wszystkie niezbędne rodzaje i odmiany montażu, które pomogą Ci zbudować porywającą narrację filmową. Będzie to cała 120 letnia historia montażu w pigułce, podana w bardzo przystępnej i praktycznej formie. I coś, co ma ogromny wpływ na sukces Twojego filmu, a często jest spychane na margines - z powodu nieświadomości. Dowiesz się, jak opowiadać dźwiękiem i ciszą, by najsilniej pobudzać wyobraźnię widza. To jeden z najważniejszych elementów dobrego montażu, już samo operowanie dźwiękiem mocno wyróżni Twój film na tle innych.  

AKT IV Wielki Finał - Sesja "gorącego krzesła", czyli Mastermind Moniki Górskiej

Odpowiem na wszystkie pytania i wyjaśnię wszystkie wątpliwości związane z realizacją opowieści filmowych. Praktyka w najczystszej postaci. Pierwsze 3 Akty szkolenia zakończą się mocnym akcentem – ćwiczeniami, by od razu dać Ci możliwość praktykowania nowych umiejętności, tylko tak wejdą Ci w krew.  

KIM JEST DR MONIKA GÓRSKA?

Storytellingu i wideo storytellingu uczy od zawsze. Najpierw jako wykładowca akademicki na RSIJ w Brukseli, UAM i SWPS, a teraz także w założonej przez nią Mistrzowskiej Szkole Storytellingu Biznesowego. Wie, jak w najkrótszym czasie przekazać maksimum praktycznej wiedzy. Bardzo lubi tę nutkę zaskoczenia, kiedy jej klienci piszą w mailach: „Moniko, ten storytelling naprawdę działa!”  

Wśród jej klientów są zarządzający i pracownicy takich firm jak: Amica, Enea, VOX, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu, IMS Group, TEB Akademia, WSB, SWPS, TVP, Gazeta Wyborcza, Proart TV, Raben Transport, Rehau, Skanska, Raiffeisen Bank Polska, Kompania Piwowarska, Bank Zachodni WBK, Meble FORTE, Volkswagen Group Polska, San Francisco Real Estate Solutions, The Couples Institute i wielu innych.  

Oprócz doświadczenia biznesowego jako jedyna na polskim rynku ma autentyczne przygotowanie merytoryczne, bo jest reżyserem i scenarzystą setki filmów, z ponad 27-letnim doświadczeniem i z cennymi nagrodami na festiwalach na całym świecie.  

Dlaczego to takie ważne? Bo dla niej storytelling to nie kilka prostych marketingowych schematów i historyjek, lecz przede wszystkim unikatowa umiejętność wydobywania na światło autentycznych, ludzkich historii i ich interesującego opowiadania. Zna się na tym najlepiej na świecie. Nazywają ją dr Story.

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU?

Jeśli chcesz w pierwszej kolejności otrzymać informację o starcie zapisów na to szkolenie, dołącz do listy oczekujących klientów – wyślę Ci tylko 1 wiadomość, a Ty zdecydujesz, czy będzie Ci to pasowało.

Przypomnę, że to dwudniowe szkolenie na żywo z ograniczoną liczbą miejsc na sali. Mogę więc zaprosić na nie tylko 100 osób.

Jeśli to jest dla Ciebie, to możesz wybrać sobie odpowiednie dla Ciebie miejsce:

 IV STREFA

Doskonałe miejsce dla tych, którzy po prostu chcą zobaczyć, jak się robi poruszające filmy. Weźmiesz udział w tym wydarzeniu jako obserwator, do tego dojdą podstawowe ćwiczenia integracyjne.  

CENA BILETU: Zapłać tyle, na ile Cię stać, jednak nie mniej niż 500 zł (koszty organizacyjne). Kliknij poniżej w rozwijaną listę z kwotami i wybierz tę, którą jesteś w stanie zapłacić.


 III STREFA

Miejsce bliżej sceny dla tych, którzy chcą zobaczyć, jak się robi poruszające filmy i otrzymać wsparcie w formie bonusu. Weźmiesz udział w tym wydarzeniu jako obserwator, do tego dojdą podstawowe ćwiczenia integracyjne.  

BONUS: Nagranie lekcji video wraz z podręcznikiem z ćwiczeniami i nagraniem audio „Opowieść DNA” [wartość: 497 zł] – jak napisać opowieść, która poruszy ludzi. Dzięki niemu dowiesz się, jak trafić przez głowę prosto do serca Twojego słuchacza tak, że nie będzie mógł się oprzeć Tobie i Twojej opowieści! Nauczysz się też, jak tę perswazyjnie silną opowieść stworzyć całkowicie od zera.  

CENA BILETU: 997 zł + VAT (1226,31 zł brutto)


 II STREFA

Miejsce bliżej sceny, a do tego będziesz mieć możliwość udziału w dwóch praktycznych ćwiczeniach w grupach (opowiadanie obrazem i narracja montażem).  

BONUS: Nagranie lekcji video wraz z podręcznikiem z ćwiczeniami i nagraniem audio „Opowieść DNA” [wartość: 497 zł] – jak napisać opowieść, która poruszy ludzi. Bonus otrzymasz przed szkoleniem, by mieć czas na przygotowanie opowieści, a w trakcie szkolenia lub bezpośrednio po nim będziesz mieć możliwość zaprezentowania jej i nagrania jej w profesjonalnych warunkach.  

CENA BILETU: 1497 zł + VAT (1841,31 zł brutto)


 I STREFA

Tu będziesz w samym centrum akcji! To pierwszorzędne miejsce najbliżej sceny, a do tego będziesz mieć możliwość udziału w dwóch praktycznych ćwiczeniach w grupach (opowiadanie obrazem i narracja montażem). Dodatkowo otrzymasz indywidualną ocenę Twojej opowieści filmowej w trakcie coachingu grupowego, gdzie omówimy przedstawione opowieści filmowe.  

BONUS: Nagranie lekcji video wraz z podręcznikiem z ćwiczeniami i nagraniem audio „Opowieść DNA” [wartość: 497 zł] – jak napisać opowieść, która poruszy ludzi. Bonus otrzymasz przed szkoleniem, by mieć czas na przygotowanie opowieści, a w trakcie szkolenia lub bezpośrednio po nim będziesz mieć możliwość zaprezentowania jej i nagrania w profesjonalnych warunkach. 

CENA BILETU: 1997 zł + VAT (2456,31 zł brutto)

GOŚĆ SPECJALNY

Propozycja dla tych, którzy pragną współuczestniczyć w naszym wielkim projekcie filmowym i być współproducentem video opowieści, które poruszą świat. 

Takie osoby otrzymują wszystkie przywileje gości z I STREFY plus współudział w projekcie. 

Ten status nie ma ceny, to dla tych, którzy są gotowi wyjść poza schemat cennika i z pełnym przekonaniem dołożyć większą, niż inni cegłę, by nasz wspólny projekt ujrzał światło dzienne i zmienił nieco ten świat.  

ZDĄŻYSZ?

Czy Ci się podoba, czy nie, tsunami wideo nadchodzi i zatopi wiele firm, które nie będą potrafiły płynąć na jego fali. Możesz stać z boku i udawać, że Ciebie to nie dotyczy, a możesz też przygotować się do nowych wyzwań i zostać Wielkim Mistrzem filmowych opowieści. Z wielką przyjemnością Ci w tym pomogę!

 ...DNI

 GODZINY

MINUTY 

SEKUNDY

-
Days
-
Hours
-
Minutes
-
Seconds

Możesz wybrać, czy Twój biznes i życie będzie kiepską czy dobrą fabułą!