FAQ

CZYLI WSZYSTKO, O CO CHCIAŁEŚ ZAPYTAĆ, ALE NIE WIEDZIAŁEŚ GDZIE


GRUPA NA FB


MAILE W RAMACH MSSB


MODUŁY I PRACA NAD OPOWIEŚCIĄ


COACHINGI, ANALIZA OPOWIEŚCI I OSKARY


POROGRAM MSSB 


PŁATNOŚCI


PLATFORMA SZKOLENIOWA

MAM INNE PYTANIE

Mam problemy techniczne, co mam zrobić?

Jeśli nie znajdziesz rozwiązania Twojego problemu na tej stronie, ani w podpowiedziach wujka Google, napisz do nas na mssb@fabrykaopowiesci.pl lub na naszej grupie na fb oznaczając Anię w poście lub w komentarzu @Anna DreamTeam. Ania na pewno odezwie się do Ciebie w ciągu 48h!

Pamiętaj tylko, że mimo swoich wszechstronnych zdolności Ania nie jest specem od IT ani też jasnowidzem, który jest w stanie zdiagnozować Twój problem tylko z opisu. Jeśli tylko masz pod ręką kogoś z pokolenia Millenialsów, pomoże Ci na pewno szybciej niż my. Ja zawsze proszę mojego syna, a Ania… brata.  

W pilnych sytuacjach zawsze możesz też do niej zadzwonić na numer 601 77 66 18. Jest pod tym numerem dostępna od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 - 18:00. Jeśli nie będzie mogła odebrać, na pewno oddzwoni :)  


Jak mogę dołączyć do zamkniętej grupy MSSB na fb?

Wystarczysz, że wejdziesz w ten link >> https://web.facebook.com/groups/mssb6

Kliknij przycisk "Dołącz do grupy" i podaj Twój adres e-mail, bo mimo próśb, nie przyjmujemy NIKOGO z zewnątrz. Po weryfikacji Ania zaakceptuje Twoje uczestnictwo. Tylko daj nam chwilę, bo mimo usilnych starań nie mamy jeszcze sześciu par rąk :)  


Jak publikujemy posty na naszej grupie na fb?

Nasza facebookowa grupa to miejsce dla wszystkich studentów VI edycji MSSB. Dzięki niej możemy wzajemnie wzbogacać się wiedzą i doświadczeniem. Jest nas tu prawie 100 osób, więc stosujemy SYSTEM ETYKIETEK, które pomagają nam sprawniej się komunikować.

Czym są i jak działają ETYKIETKI?  

Jeśli Twój post jest adresowany tylko do jakiejś części grupy, oznacz go na górze w taki sposób: [🔷PLATINUM MSSB] lub [🔶GOLD MSSB]  

Jeśli Twój post jest do wszystkich, nie musi mieć żadnych specjalnych oznaczeń. 

Te zasady obowiązują wszystkich członków grupy MSSB (również mnie - Monikę Górską i Anię DreamTeam), więc kiedy widzisz nowy post na grupie, zawsze najpierw spójrz na jego etykietkę i upewnij się, czy jest on adresowany do Ciebie. Dzięki temu systemowi komunikacji unikniemy wielu nieporozumień :)


Jakie treści mogę publikować na grupie fb?

Wszystko, co robimy na naszej grupie fb ma jeden cel - wzajemne wsparcie, w każdym zakresie: storytellingowym, biznesowym i takim codziennym - życiowym. Jeśli więc czujesz, że chcesz zamieścić coś, co będzie dla innych wsparciem, wrzucaj śmiało. To może być link do artykułu, Twoje refleksje, dobre praktyki, filmik... wszystko, co czujesz, że będzie dla innych cenne. Możesz też śmiało pytać innych o radę, jeśli borykasz się z jakimś problemem i potrzebujesz wskazówek.

Słowem - wspieramy wszystko, co ma na celu wzajemne wsparcie. Wsparcie, ale nie promocję. Nie mam nic przeciwko promocji i sama promuję swoją markę różnymi kanałami. Po prostu wolałabym, żebyś używał do tego Twojej ściany na fb a nie naszej grupy. Zależy mi, żebyśmy na tej grupie byli dla siebie jak rodzina, a nie jak przedstawiciele handlowi.

Jednak... rozumiem, że są takie wyjątkowe sytuacje, kiedy będziesz potrzebował wsparcia naszej grupy w promowaniu jakieś ważnej dla Ciebie sytuacji. Możesz wtedy poprosić o to grupę, ale po wcześniejszej zgodzie adminów.


Co mam zrobić, jeśli pod moim postem z opowieścią nie ma żadnej informacji zwrotnej?

Pamiętaj, że czasami na grupie niektóre posty po prostu się nie wstrzelają w dobrą porę. Najlepiej wtedy jeszcze raz wstaw post, żeby ludzie go zauważyli i poproś o komentarz. Jeśli nikt nie komentuje, to niekoniecznie znaczy, że Twoja opowieść nie jest dobrze napisana. Wielu z nas dopiero uczy się dawania informacji zwrotnej. Może ktoś ma obawy, czy umie to dobrze zrobić, może się boi ośmieszyć, bo uważa, że jeszcze tego nie umie. 


Co zrobić, żeby ludzie chcieli komentować moje posty?

Moim zdaniem najlepszym sposobem jest dawanie samemu informacji zwrotnej. Według prawa wzajemności, to powinno do Ciebie wrócić :) Twój komentarz i konstruktywna analiza jest zawsze najcenniejszym wsparciem naszej storytellingowej społeczności.

I jeszcze jedna podpowiedź - skoro ktoś się natrudził, to warto w podziękowaniu za informację zwrotną, napisać coś więcej niż zwykłe “Dziękuję” ;)


Czy Monika jest obecna na naszej zamkniętej grupie?

Nasza zamknięta grupa MSSB jest dla mnie jak drugi dom i choć bardzo chciałabym spędzać w nim cały czas... muszę też chodzić do pracy ;) Dlatego na grupie obecna jestem regularnie we wtorki i czwartki. Wtedy rozwiewam wszystkie storytellingowe wątpliwości i odpowiem na pytania, które zrodziły się w Twojej głowie po obejrzeniu modułu, w trakcie robienia ćwiczeń lub pisania opowieści. 

Jeśli więc czegoś nie rozumiesz albo masz jakiś pomysł, ale nie jesteś pewien czy dobry, pytaj śmiało - możesz na mnie liczyć :) Odpowiem na każde Twoje storytellingowe pytanie, jeśli tylko się nie zgubi. I żebym mogła je od razu znaleźć, koniecznie oznacz je: @Monika Górska #pytanie 

Na bieżąco czytam też wszystkie opowieści, a informacjami zwrotnymi na ich temat podzielę się z Tobą w trakcie naszego grupowego coachingu :)


Do kiedy działa nasza grupa na fb?

Nasza zamknięta grupa na Facebooku jest jak klasa szkolna - jesteście jej gospodarzami i urządzacie ją swoimi opowieściami przez czas trwania Waszej edycji Mistrzowskiej Szkoły Storytellingu Biznesowego, czyli do końca grudnia 2020 r. Potem grupa jest archiwizowana, a na jej miejsce powstaje nowa grupa o tej samej nazwie, która przechodzi w ręce kolejnej edycji. 

Co dalej? Już teraz zapraszam Was do naszej otwartej grupy na Facebooku - Storytelling for Business Success, która gromadzi pasjonatów storytellingu, W niej poznacie m.in. absolwentów wcześniejszych edycji Mistrzowskiej Szkoły oraz programu OPOWIADAJ I ZARABIAJ. SPS. Cieszę się, że niektórzy z Was są już jej bywalcami. 

W grupie SBS w każdy pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 12:12, będziemy się widywać na livach Q&A, więc nadal będziemy w kontakcie i będziesz meć możliwość zadać mi każde storytellingowe pytanie :)


Czasem maile do mnie nie dochodzą. Jak mogę się inaczej dowiedzieć, że wysłaliście do mnie maila?

Zawsze, kiedy wyślemy do Ciebie e-mail w ramach MSSB, na naszej grupie pojawi się post, który:

 • będzie oznaczony odpowiednią etykietką:

 ......[🔷PLATINUM MSSB] lub [🔶GOLD MSSB] lub [🔷🔶PLATINUM I GOLD MSSB]

 • będzie miał grafikę z kopertą, gdzie znajdziesz informację, czy to właśnie do Twojej grupy wysłaliśmy wiadomość.


Zawsze, kiedy zobaczysz post z grafiką koperty, najpierw sprawdź ETYKIETKĘ postu oraz napis na kopercie. Jeśli upewnisz się, że to właśnie do Twojej grupy wysłaliśmy list - poszukaj go w Twojej skrzynce. Jeśli go nie znajdziesz, napisz do nas na adres mssb@fabrykaopowiesci.pl


Nie mogę znaleźć maila od Was w mojej skrzynce, co mam robić?

Niestety, często zdarza się, że maile, które Wam wysyłamy, trafiają do Spamu lub do Ofert (w przypadku poczty Gmail). Takie już są te mailowe skrzynki. Dlatego najlepiej najpierw sprawdzić, czy mail od nas nie ukrył się w tych dwóch miejscach. 

Możesz skorzystać też z funkcji wyszukiwania w Twojej skrzynce odbiorczej. Nasze maile wyróżniają się dwoma rzeczami:

 • mail nadawcy to: mssb@fabrykaopowiesci.pl
 • nazwa nadawcy to Mistrzowska Szkoła Storytellingu Biznesowego
 • w tytule wiadomości zawsze jest dopisek [MSSB]
 • A w treści wiadomości, na samej górze, zobaczysz zawsze logo SBS.


Jeśli mimo tych wskazówek nie możesz odszukać naszej wiadomości, napisz do nas na adres: mssb@fabrykaopowiesci.pl.

Jeśli maile od nas wpadają w Twojej skrzynce do Spamu, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Na szczęście jest skuteczny sposób, żeby ją udobruchać i przekonać, że maile od nas są extra i nie należy ich wyrzucać do śmieci. Wystarczy powiedzieć Twojej skrzynce, że jesteśmy przyjaciółmi :) 

Jeśli jednak wcześniej nie rozmawiałeś ze skrzynką mailową, może nie być dla Ciebie całkiem jasne, jak się z nią komunikować ;) 

Wystarczy, że zrobisz tę jedną rzecz: 

Dodaj nasz adres - mssb@fabrykaopowiesci.pl do Twojej książki adresowej. Dzięki temu Twoja poczta będzie wiedziała, że wiadomości od nas są dla Ciebie ważne i nie wyrzuci ich do Spamu :) 


Kiedy dostanę dostęp do kolejnych modułów?

Kolejne moduły MSSB będą aktywowane na naszej PLATFORMIE, a liczniki już teraz pokazują Ci za ile dni będziesz mógł obejrzeć kolejny moduł :)

Termin, w którym dostaniesz od nas kolejny moduł w ramach MSSB, znajdziesz też w Twoim storytellingowym kalendarzu. Każda grupa ma swój indywidualny kalendarz:

KALENDARZ MSSB GOLD >> 

KALENDARZ MSSB PLATINUM >> 

Najlepiej od razu pobierz kalendarz dla Twojej grupy i zapisz go na swoim komputerze lub telefonie, by móc do niego zajrzeć w każdym momencie. A jeszcze lepiej go wydrukuj, bo świetnie sprawdza się w wersji papierowej, powieszony nad biurkiem :)

Zawsze, kiedy wyślemy do Ciebie nowy moduł w ramach MSSB, na naszej tajnej grupie na facebooku pojawi się też post z informacją o tym.

[UWAGA: Linki do kalendarzy działają, czasem tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość, zanim plik się załaduje. Czas oczekiwania zależy od szybkości Twojego Internetu.]


Szkoła już wystartowała a ja wciąż jeszcze nie zalogowałem się na platformę! Jak mogę to nadrobić?

 W tym video Ania wszystko Ci wytłumaczy 😊


Ile czasu miesięcznie powinienem przeznaczyć na storytellingową pracę nad modułem?

Jak się domyślasz, odpowiedź brzmi: To zależy ;) I to od kilku czynników: Twojego doświadczenia, predyspozycji, ścieżki, którą wybrałeś, i treści modułu. Czasem od dnia 😊 Pewnie będą moduły, których obejrzenie i zrobienie ćwiczeń zajmie Ci 3 godzinki, a będą takie, nad którymi będziesz chciał pochylić się nawet przez cały dzień. Z naszych wyliczeń wynika jednak, że średnio będziesz potrzebował 8h miesięcznie na jeden moduł.

Każdy moduł trwa między 50 a 90 minut, a grupowe coachingi między 90 a 120. Jeśli mogę Ci podpowiedzieć, jak najszybciej po każdym module zarezerwuj sobie od razu czas na zrobienie ćwiczeń i pisanie opowieści. Najlepiej zaznacz konkretne daty, w myśl zasady "jutro to dzień, który nigdy nie nadchodzi". Bardzo mi zależy, żebyś do końca roku miał trzy opowieści, które sprzedają, i opowieść marki. A Twój kalendarz pewnie nie wygląda jak podczas wakacji, co?


Co zrobić, jeśli czuję, że nie mam jeszcze materiału na moją opowieść?

Na pewno masz materiał na wiele opowieści. Pracowałam z tyloma osobami, w tylu różnych branżach, że mogę Ci z całą pewnością powiedzieć, że każdy ma opowieść. Rozumiem jednak, że czasem bardzo trudno ją dostrzec. Bo jest ona zbyt blisko, żeby ją dostrzec. Potrzeba trochę dystansu. W tym pomagają nasze narzędzia i szablony. Jeśli masz duszę perfekcjonisty, tutaj może pomóc Ci zmiana nastawienia. Pierwsza wersja opowieści wcale nie musi być idealna. To może być takie preludium do opowieści. Najważniejsze, żeby zacząć pisać. Potraktuj to jako prototyp. I zaufaj opowieści, a ona sama Cię poprowadzi.

Możesz też w każdej chwili skorzystać z indywidualnego coachingu po specjalnej cenie dla studentów MSSB albo skorzystać z bonusowych konsultacji, jeśli jesteś na ścieżce Platinum. Jeśli czujesz, że potrzebujesz takiego wsparcia, napisz do nas na mssb@fabrykaopowiesci.pl i wspólnie znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.


Czy jest możliwość indywidualnej pracy nad moją opowieścią z coachem?

Przez cały czas trwania Szkoły możesz skorzystać odpłatnie z fachowej pomocy naszego storytellingowego coacha, certyfikowanego Mistrza Storytellingu Biznesowego.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia w wyborze materiału do Twojej opowieści lub chciałbyś poddać Twoją opowieść profesjonalnej, indywidualnej analizie, to daj znać. Dla uczestników programu cena jest duuuużo niższa niż rynkowa (i obowiązuje do 31.12.20), więc warto, żebyś skorzystał z tej szansy spojrzenia na Twoją opowieść i Twój biznes okiem doświadczonej osoby z zewnątrz. Jeśli czujesz, że to może być coś dla Ciebie, napisz mail albo zadzwoń do Ani Dream Team, tel. 601 77 66 18, żeby dowiedzieć się, jak to działa.  


Do kiedy będę miał dostęp do modułów?

Nasza Mistrzowska Szkoła Storytellingu Biznesowego dobiega końca 31 grudnia 2020. 

A potem? Nasi studenci czasem z własnej woli chcą z nami powtarzać rok. Jest więc całkiem możliwe, że będę miała także dla Ciebie propozycję kontynuacji MSSB przez kolejny rok na jakiś specjalnych warunkach dla absolwentów...? Jeśli z niej skorzystasz, będziesz mógł przez kolejne 12 miesięcy, szlifować Twoje opowieści i nadrabiać zaległości. 


Kiedy odbywają się grupowe coachingi?

Termin kolejnego coachingu zawsze podajemy w mailu z zadaniem przed tym coachingiem. Mail ten wysyłamy kilka dni po mailu z dostępem do modułu (zazwyczaj w piątek).

Zawsze, kiedy wyślemy do Ciebie mail z zadaniem przed coachingiem i terminem naszego spotkania, na naszej grupie na fb pojawi się też post z informacją o tym.

Jeśli jednak już teraz chcesz znać daty wszystkich coachingów do końca roku, by móc zarezerwować sobie na nie czas, znajdziesz je w Twoim storytellingowym kalendarzu. Każda grupa ma swój indywidulny kalendarz: 

KALENDARZ MSSB GOLD >>  

KALENDARZ MSSB PLATINUM >>

Najlepiej od razu pobierz kalendarz dla Twojej grupy i zapisz go na swoim komputerze lub telefonie, by móc do niego zajrzeć w każdym momencie. A jeszcze lepiej go wydrukuj, bo świetnie sprawdza się w wersji papierowej, powieszony nad biurkiem :)  

[UWAGA: Linki do kalendarzy działają, czasem tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość, zanim plik się załaduje. Czas oczekiwania zależy od szybkości Twojego Internetu.]


Jak, gdzie i do kogo przesyłać opowieści do analizy na coachingu?

Około 14 dni przed każdym coachingiem wyślemy do Ciebie e-mail o zadaniu do zrobienia przed najbliższym coachingiem.

Na PLATFORMIE znajdziesz szczegółowy opis zadania i wytyczne, jak opisać plik z zadaniem. W instrukcji zawsze zwróć szczególną uwagę na wytłuszczone miejsca i dopilnuj, żeby Twoja opowieść była zgodna z nimi.

Zawsze sprawdź:

 • czy Twoja opowieść jest wpisana w naszej Formatce MSSB (znajdziesz ją na patformie, w plikach do pobrania)
 • czy w nazwie pliku wpisałeś Twoje imię i nazwisko i numer coachingu
 • czy plik z opowieścią jest w formacie doc/docx (jeśli nie możesz zapisać w takim formacie, zapisz w pdf)
 • czy Twoja opowieść mieści się w ustalonym limicie znaków ze spacjami
 • i czy przypadkiem nie wysyłasz już opowieści po terminie ;) 


Jeśli nie zmieściłeś się w czasie z nadesłaniem Twojej historii, niestety, Twoja opowieść nie będzie mogła być analizowana przez Monikę. Ale pamiętaj, że zawsze możesz zamieścić ją na naszej grupie na facebooku i tam zbierać informacje zwrotne od innych studentów.


Czy moja opowieść będzie analizowana na coachingu?

Skąd masz wiedzieć, że akurat Twoja opowieść została wybrana do analizy? Czekaj na sygnał od Ani w przeddzień lub czasem w dniu coachingu rano.

Wybieram zawsze 3 opowieści do przeanalizowania na coachingu. Zawsze są to takie historie, których analiza posłuży nie tylko ich autorom, ale przede wszystkim pozostałym studentom. Moje uwagi i wskazówki, mimo że z pozoru dotyczą bardzo konkretnych fragmentów danej opowieści, są bardzo uniwersalne i warto pochylić się nad swoją opowieścią właśnie pod ich kątem. Np. kiedy zwracam uwagę na brak dialogu czy zapachów, od razu przyglądaj się swojej historii w tych aspektach. W ten sposób korzysta cała grupa. I po to właśnie przesyłamy nagranie :)  

Ukłonem w stronę pozostałych osób obecnych na coachingu jest to, że daję chociaż kilka zdań informacji zwrotnej do ich opowieści. Planowo coaching powinien trwać od 60- 90 minut, jednak z powodu takich informacji zwrotnych może się czasem wydłużyć nawet do 2 godzin.

Przez szacunek do obecnych na coachingu i ich czasu, analizuję tylko opowieści osób, które są obecne. Inaczej musiałabym wydłużyć coaching o kolejne godziny, a osoby na nim obecne pospadałyby nam z krzeseł ze zmęczenia ;)  


Jak się przygotować do coachingu?

Wiem, że takie grupowe coachingowe spotkanie online jest ekscytującym, ale dla niektórych może być czasem też trochę stresującym wydarzeniem. Szczególnie przez kwestie techniczne, w których nie wszyscy jesteśmy mistrzami ;) 

Dzięki tym 6 krokom dowiesz się, co dokładnie po kolei robić, żeby wziąć udział w naszym grupowym coachingu:

1) Wydrukuj i przeczytaj "Kryteria Analizy Opowieści" (znajdziesz je na platformie, w module coachingowym zadaniem)

2) Zaparz kawę lub herbatę w ulubionym kubku i postaw niedaleko komputera. 

3) Upewnij się, czy masz włączoną w komputerze kamerkę (będzie fajnie się nawzajem zobaczyć!), mikrofon i głośniki lub słuchawki. I... włącz dźwięk. Tak tylko mówię..., bo najczęściej to jest przyczyną, że się nie słyszymy :) 

4) Dołącz do nas! 

Czyli po prostu w dniu coachingu o 12:55 kliknij w link do naszego spotkania. Link do spotkania prześlemy Ci w porannym mailu przed coachingiem.

Startujemy zawsze punktualnie o 13:00! 

5) Po kliknięciu w link automatycznie rozpocznie się zapisywanie programu do spotkań, który nazywa się Zoom, na Twoim komputerze. To potrwa dosłownie kilka sekund. Najprawdopodobniej Twój komputer sam otworzy zapisany plik i zainstaluje program. Gdyby tak się nie stało, kliknij pobrany plik, a następnie opcję "Uruchom". Po pomyślnej instalacji na pulpicie wyświetli się okno, gdzie będziemy już na Ciebie czekać :) [Ten proces odbywa się tyko za pierwszym razem, kiedy dołączasz do spotkania.]

6) W razie jakichkolwiek problemów zadzwoń do Ani na numer: 601 77 66 18.


Czy coachingi są nagrywane?

Oczywiście! Nagranie coachingu wstawiamy na PLATFORMĘ zawsze w ciągu 24h po zakończeniu naszego spotkania. Znajdziesz tam też analizowane opowieści i zapis czatu z informacją zwrotną od uczestników. 

Takie nagranie przydaje się zarówno wtedy, kiedy nie mogłeś być z nami w trakcie spotkania, jak i wtedy, gdy byłeś, ale nie zdążyłeś wszystkiego zapisać. Nagranie można cofać, przewijać do przodu, pauzować, więc z nim na pewno zanotujesz wszystkie najważniejsze storytellingowe wskazówki. 


Na czym polegają O'skary i jak zgłosić swoją opowieść do konkursu?

Poniżej znajdziesz zasady naszego O'skarowego Konkursu od A do Z: 

1. Jeśli uważasz, że Twoja opowieść zasługuje na Oskara, odłóż Twoją skromność na bok i w ciągu 48h po coachingu zgłoś ją do O'skarowego Konkursu. Jeśli w trakcie coachingu dostałeś sugestie, jak ją możesz ulepszyć, popraw ją wg wskazówek, w tytule pliku napisz "POPRAWIONA NA O'SKARA" ;) i wyślij ją na adres: mssb@fabrykaopowiesci.pl 

 2. Nominacje do Storytellingowego O'skara są ogłaszane w poście na grupie MSSB. Znajdziesz w nim link do wszystkich nominowanych opowieści oraz ankietę, w której będziesz mógł zagłosować na opowieść lub opowieści, które Twoim zdaniem zasługują na O'skara. 

3. W każdym O'skarowym głosowaniu może wziąć udział każdy student Mistrzowskiej Szkoły Storytellingu Biznesowego, bez względu na ścieżkę! Ma do dyspozycji od 1 do 3 głosów, w zależności od modułu. Zawsze w poście z nominacjami podajemy konkretny termin O'skarowej Gali, żebyście wiedzieli, ile czasu macie na głosowanie i nie przegapili deadline'u. 

4. Fabryka Opowieści zawsze przyznaje też O'skara Specjalnego za najbardziej emocjonującą i obrazową opowieść.  


Jaki jest program merytoryczny MSSB?

Cały program Mistrzowskiej Szkoły Storytellingu Biznesowego rozpisany jest na stronie: http://fabrykaopowiesci.pl/mssb

Jeśli więc już nie możesz się doczekać, by zobaczyć, co będzie w kolejnym module, kliknij w link :)


Kiedy mogę wykorzystać bonusowe konsultacje indywidualne?

Jeśli jesteś studentem Ścieżki Platinum, masz do wykorzystania 3 godziny konsultacji indywidualnych ze mną lub z moimi coachami z Fabryki Opowieści, które dostałeś w bonusie, dołączając do Mistrzowskiej Szkoły Storytellingu Biznesowego. Nasza Szkoła trwa do 31 grudnia 2020 r. i w tym czasie możesz swój bonus wykorzystać. 

Jak to zrobić? Wystarczy, że napiszesz do nas na adres mssb@fabrykaopowiesci.pl i zgłosisz swoją chęć skorzystania z konsultacji. Napisz też, w czym możemy Ci pomóc - dzięki temu będziemy mogli zdecydować, kto z zespołu Fabryki Opowieści najlepiej odpowie na Twoje potrzeby. Ania sprawdzi jego dostępność i razem ustalicie termin pierwszej godziny konsultacji. 

Ta pierwsza godzina pozwoli nam odpowiedzieć na Twoje najbardziej palące potrzeby i, jeśli będzie taka potrzeba, zaplanować dalsze konsultacje. Jeśli zastanawiasz się, z jakim problemem zgłosić się do nas na konsultacje indywidualne, pomoże Ci w tym kolejny punkt >> Czym różnią się konsultacje indywidualne od coachingu grupowego?

Planując, kiedy skorzystasz z konsultacji indywidualnych, pamiętaj, że czas na ich wykorzystanie masz do końca trwania MSSB. A doba ma 24h ;)

Dlaczego to takie ważne? Niestety, nie udało nam się zakupić gumowych kalendarzy i nie możemy naciągać naszych grafików. Jeśli zgłosisz się na konsultację dopiero pod koniec Szkoły, może okazać się, że nie będziemy mogli znaleźć już dla Ciebie wolnego terminu. Więc pomyśl o tym zawczasu.


Czym różnią się konsultacje od coachingu grupowego i coachingu indywidualnego?

Jeśli jesteś studentem Ścieżki Platinum i w bonusie masz do wykorzystania 4h konsultacji ze mną lub z moim coachem Fabryki Opowieści, możesz się zastanawiać, kiedy najlepiej je wykorzystać i czym one różnią się od naszych grupowych coachingów.

Na coachingu grupowym analizujemy szczegółowo trzy wybrane opowieści, czyli przypatrujemy się wnikliwie ich konstrukcji, zwracając też uwagę na aspekty językowe oraz to, co najważniejsze - czy opowieść niesie swoje przesłanie. Po coachingu osoby, których opowieści były analizowane wiedzą, jakie nanieść poprawki. Może to być na przykład inaczej sformułowane zdanie, może podkręcenie komplikacji lub momentu przełomu, a może przestawienie jakichś fragmentów. Na coachingu omówię i skoryguję najczęstsze błędy opowieści oraz pokażę jak ich unikać, by nie pozbawiać opowieści jej siły. Krótko mówiąc, coaching da Ci odpowiedź na pytanie: Czy moja opowieść jest dobrze napisana i skonstruowana? A jeśli nie, co zrobić, żeby była? 

Na konsultacjach nie rozmawiamy szczegółowo o Twoich opowieściach, ale o tym, jak zrobić z nich praktyczny użytek w Twoim biznesie. 

Może masz problem z tym, jaką opowieść wstawić na blog lub w zakładce "o mnie" na Twojej stronie internetowej? Może zastanawiasz się, jak opowieścią przekonać do siebie klienta lub dogadać się ze współpracownikami? Którą opowieść wybrać na wystąpienie, do którego się przygotowujesz? A może masz napisane opowieści i nie wiesz, co dalej z nimi zrobić, gdzie je publikować? To wszystko idealne pytania właśnie na konsultację.  

Coaching indywidualny Przez cały czas trwania Szkoły możesz skorzystać odpłatnie z fachowej pomocy naszego storytellingowego coacha, certyfikowanego Mistrza Storytellingu Biznesowego.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz osobistego wsparcia w wyborze materiału do Twojej opowieści lub chciałbyś poddać Twoją opowieść profesjonalnej, indywidualnej analizie, to daj znać. Dla uczestników programu cena jest duuuużo niższa niż rynkowa (i obowiązuje do 31.12.19), więc warto, żebyś skorzystał z tej szansy spojrzenia na Twoją opowieść i Twój biznes okiem doświadczonej osoby z zewnątrz. Jeśli czujesz, że to może być coś dla Ciebie, napisz mail albo zadzwoń do Ani Dream Team, tel. 601 77 66 18, żeby dowiedzieć się, jak to działa.  


Kiedy będzie Konferencja LIVE i jak zarezerwować sobie na niej miejsce?

Nasza 2-dniowa Konferencja Live odbędzie się 20-21 listopada 2020 r. w Poznaniu. Jest to wydarzenie, na którym wreszcie zobaczysz na żywo innych studentów V edycji MSSB i spotkasz pasjonatów storytellingu z najróżniejszych miejsc - będą tam, oprócz Ciebie, uczestnicy innych moich programów storytellingowych, czytelnicy storytellingowego listu oraz goście, słowem - storytellingowa śmietanka z Polski i świata! Możesz też zaprosić na konferencję, za niewielką dodatkową opłatą, Twoją osobę towarzyszącą. Wiele osób zostaje w Poznaniu do niedzieli i przeznacza ten czas na spotkania i zwiedzanie. 

Na konferencji będzie czas na networking i utrwalenie tego, co już wiesz, i praktyczne wskazówki, jak od StoryTellingu przejść do StoryDoingu. To jedyna taka konferencja w Polsce, wzbogacona elementami warsztatowymi, czyli pracą nad własną historią, razem z innymi uczestnikami. Dla Ciebie to potężna kropka nad „i”. Przez te dwa dni dopełnisz swoją wiedzę o storytellingu o to, co może do tej pory Ci umknęło i usuniemy na żywo ostatnie przeszkody w tym, by storytelling pracował dla Ciebie. 

Pozostaje jeszcze pytanie, co zrobić, by nie przegapić konferencji i zarezerwować sobie miejsce :) Przede wszystkim pod koniec lata wypatruj maila ode mnie, w którym napiszę Ci o wszystkich szczegółach: co, jak i gdzie. W nim znajdziesz też link do rezerwacji miejsca. Wystarczy, że klikniesz go i przez system PayU opłacisz 100 złotych (123 zł z VAT) bezzwrotnej opłaty rezerwacyjnej. A jeśli z PayU nie jest Ci po drodze - zawsze z pomocną dłonią czeka na Ciebie Ania Dream Team :)

Ważne tylko, żebyś nie przegapił terminu, bo poprzednie edycje konferencji pokazały, że miejsca rozchodzą się jak ciepłe bułeczki :)  


Czy otrzymam certyfikat potwierdzający ukończenie Mistrzowskiej Szkoły?

Oczywiście! Jest tylko jeden warunek otrzymania Certyfikatu Praktyka Storytellingu. Takim dyplomem może pochwalić się każdy student MSSB, który napisał co najmniej jedną opowieść, która sprzedaje, oraz opowieść marki. Dzięki temu Certyfikat ma prawdziwą wartość, a posiadanie go, to prawdziwy powód do dumy!

Aby otrzymać Certyfikat, do końca grudnia 2020 prześlij do nas na adres mssb@fabrykaopowiesci.pl Twoją opowieść marki oraz co najmniej jedną opowieść GPS, DNA lub Happy Client. Możesz wybrać dowolną z tych trzech, a najlepiej, gdybyś wysłał wszystkie trzy opowieści, które sprzedają. Podaj też dokładne brzmienie Twojego imienia i nazwiska - takie, jakie chciałbyś, aby znalazło się na Certyfikacie. 

Certyfikat Praktyka Storytellingu Biznesowego prześlemy Ci na początku stycznia 2021 r. mailowo w formacie png, abyś mógł pochwalić się nim na swojej stronie internetowej lub w mediach społecznościowych :)  


PayU nie pobrało płatności za MSSB! Co mam robić?

Jak najszybciej skontaktuj się z Anną Dream Team, pisząc do niej na mssb@fabrykaopowiesci.pl. Z naszego doświadczenia wynika, że najczęściej powodem problemów jest brak środków na koncie lub zmiana karty kredytowej (na przykład ze względu na koniec terminu ważności). Ania pewno sobie z tym poradzi, znajdzie rozwiązanie i prześle Ci instrukcję, co robić dalej.


PayU mi nie działa! Czy mogę nadal być uczniem MSSB?

Pewnie! My nie wykreślamy nikogo za to, że systemy techniczne go nie słuchają. Same też czasem mamy z nimi pod górkę i wiemy, że to, co ma nieraz ułatwiać życie, czasem je utrudnia. Dlatego nauczyłyśmy się znajdować alternatywne rozwiązania i na to też już mamy sposób. 

Żeby dalej kontynuować naukę, napisz do nas na mssb@fabrykaopowiesci.pl, a Ania wyśle Ci instrukcję, co zrobić, żeby kontynuować naukę w MSSB :)


Jak zalogować się na platformie?

Po zapisaniu się do MSSB powinieneś od razu otrzymać mailem powiadomienie o tytule: Twoje dane logowania. W nim znajdziesz Twój login i hasło do platformy. Jeśli mail do Ciebie nie dojdzie, sprawdź foldery Spam i Oferty (zdarza się, że tam trafiają nasze wiadomości). Jeśli nadal nie będziesz go mógł zlokalizować, napisz do nas na adres mssb@fabrykaopowiesci.pl. 

Login to Twój adres mailowy, którego użyłeś przy zapisaniu się do MSSB. Piersze hasło to ciąg liter i znaków. Trudne do zapamiętania, dlatego zalecamy zmianę hasła po zalogowaniu się do platformy. Możesz to zrobić, klikając w zakładkę „Moje konto” w prawym górnym rogu ekranu.  


Co zrobić, gdy logowanie nie działa?

KROK 1: Wejdź na PLATFORMĘ MSSB i kliknij "Zaloguj" na górnym pasku. KROK 2: Kliknij "Nie pamiętasz hasła?" - opcję tę znajdziesz poniżej czerwonego przycisku ZALOGUJ SIĘ. KROK 3: Na kolejnym ekranie wprowadź swoją nazwę użytkownika (jest nią adres e-mail, z którego składałaś zamówienie) i po kliknięciu "Zdobądź nowe hasło" i powinien do Ciebie trafić kolejny e-mail z danymi do logowania.

Jeśli ten sposób nie zadziała, skontaktuj się z nami mailowo: mssb@fabrykaopowiesci.pl.


Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie?

Zadaj je na naszej grupie MSSB!

W komentarzu koniecznie oznacz #pytanie @Anna DreamTeam, wtedy najszybciej dostaniesz odpowiedź :)

NASZA TAJNA GRUPA WSPARCIA NA FB

© Monika Górska 2020 I Polityka Prywatności